Przetargi w Niemczech mogą być łakomym kąskiem dla polskich przedsiębiorców. Jednak mimo tego, że polscy przedsiębiorcy mają prawo do startowania do przetargów w Niemczech – wciąż niewielu z nich decyduje się na ten krok.

Niewielu przedsiębiorców w Polsce zdaje sobie sprawę z tego, że polskie firmy mają nie tylko prawo uczestniczenia w przetargach w Niemczech, ale także mają dokładnie takie same prawa na każdym etapie uczestnictwa w przetargu jak firmy niemieckie lub firmy z innych krajów Unii Europejskiej.

Polski przedsiębiorca startujący do przetargu organizowanego przez niemiecką instytucję ma na równi z niemieckimi wykonawcami prawo do wzięcia w nim udziału. Jego oferta podlega takiej samej ocenie jak oferty pozostałych kandydatów. Nie może być przy tym mowy o żadnej dyskryminacji.

Radca prawny Marta Dubiec (Kancelaria Radcy prawnego Marta Dubiec)

Pierwszym krokiem, jaki należy postawić startując w przetargu w Niemczech jest prawidłowe wypełnienie formularza przetargowego, zwanego w Niemczech Einheitliche Europäische Eigenerklärung (w skrócie EEE). Formularz jest odpowiednikiem polskiego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia.

Przygotowując się do udziału w przetargu w Niemczech jak najbardziej można skorzystać z usług kancelarii prawnych, które specjalizują się w prawie niemieckim. Obecnie w Polsce prawników obeznanych z funkcjonowaniem prawa zamówień publicznych w innych krajach Unii Europejskiej, a zwłaszcza w Republice Federalnej Niemiec nie brakuje. Kancelarie prawne nie tylko pomagają w wypełnieniu wszelkich dokumentów, ale także mogą reprezentować naszą firmę podczas całego postępowania przetargowego.

 

 


Dodaj firmę do naszego katalogu >>> Katalog firm Warszawa