Samorząd województwa mazowieckiego zainwestował w budowę ścieżek rowerowych. Według planów ma ich powstać w najbliższym czasie aż 1100 kilometrów.

Nowe ścieżki rowerowe mają połączyć Warszawę z województwami łódzkim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim. Na ten cel sejmik Mazowsza zarezerwował 11 mln zł.

Chcemy, aby mieszkańcy mogli aktywnie spędzać czas i odkrywać atrakcje, które są na wyciągnięcie ręki. Tu, na Mazowszu, ale także w innych regionach, bo nasze trasy będą elementem EuroVelo – tras turystycznych o znaczeniu międzynarodowym. Ruszamy z pracami. Przeznaczyliśmy 11 mln zł na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej. Chcemy, aby na całym Mazowszu powstało aż 1100 kilometrów wygodnych tras.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik

Zarząd województwa podpisał już umowy na dwie pierwsze inwestycje:

  • na budowę trasy rowerowej wzdłuż Wisły i na linii Kozienice – Radom – woj. świętokrzyskie. Obejmuje on trasę wzdłuż Wisły w regionie warszawskim stołecznym (ok. 110 km) oraz trasę z Kozienic do Radomia i województwa świętokrzyskiego (ok. 95 km). Koszt umowy to 2,3 mln zł
  • oraz ścieżki rowerowej wzdłuż linii kolejowych: z Warszawy do Żyrardowa i województwa łódzkiego (ok. 60 km); z Warszawy do Ciechanowa i woj. warmińsko-mazurskiego (ok. 100 km); z Warszawy do Siedlec i województwa podlaskiego (ok. 150 km) oraz pierwszy odcinek trasy z Warszawy do Radomia wzdłuż linii kolejowej Warszawa – Radom, odcinek do Piaseczna, połączony z trasą wzdłuż Wisły (ok. 35 km).

Dofinansowanie inwestycji pochodzi z programów unijnych.

Więcej: https://www.eska.pl/olsztyn/nowa-sciezka-rowerowa-polaczy-warmie-i-mazury-z-mazowszem-trasa-ma-znaczenie-miedzynarodowe-aa-6d9R-5FGF-iZiZ.html