Jak informuje portal szybkipit.pl – do 11 kwietnia 2016 roku podatnicy wysłali już blisko 5 mln 900 tys. elektronicznych formularzy PIT. Liczba e-PIT-ów za 2015 rok na pewno jeszcze wzrośnie, jako że ostateczny termin rozliczenia z fiskusem przypada w tym roku 2 maja, a doświadczenie pokazuje, że duża część podatników odkłada swój podatkowy obowiązek „na ostatnią chwilę”.

Składanie rocznych zeznań podatkowych przez Internet cieszy się w Polsce z roku na rok coraz większą popularnością. Dla przykładu: w 2009 roku podatnicy złożyli przez Internet 320 tys. formularzy, w 2014 roku 5 mln, a w 2015 roku już 7 mln zeznań elektronicznych PIT. Wszystko wskazuje na to, że zeszłoroczny rekord 7 mln elektronicznych PIT-ów zostanie w tym roku pobity.

Tych, którzy jeszcze się nie rozliczyli, zachęcamy do złożenia rocznego zeznania podatkowego PIT za 2015 rok przez Internet. Rozliczenie PIT przez Internet jest szybsze i wygodniejsze, a przy tym całkowicie bezpieczne. Co niezwykle istotne – nie potrzeba drukować formularza, wypełniać go odręcznie i zanosić do urzędu skarbowego. Wszystkie te czynności można załatwić bez zbędnego stresu, bez wychodzenia z domu.

Zainteresowanych odsyłamy do projektu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów TUTAJ i przypominamy, że ostateczny termin na złożenie rocznego zeznania podatkowego za 2015 rok przypada 2 maja (poniedziałek) 2016 roku.

 


Dodaj firmę do naszego katalogu >>> Katalog firm Warszawa