Rekord z 2015 roku (7 mln 100 tys. e-PIT-ów) pobity! W 2016 roku Polacy wysłali ponad 8 mln 400 tys. elektronicznych deklaracji rozliczeniowych PIT za 2015 rok. Liczba elektronicznych PIT-ów rośnie  z roku na rok. Polacy coraz częściej i chętniej rozliczają się z fiskusem za pośrednictwem Internetu.

Faktem jest, że elektroniczna forma rocznego rozliczenia podatkowego PIT zyskuje coraz więcej zwolenników. Ministerstwo Finansów od ośmiu lat prowadzi ogólnopolską kampanię informacyjną Szybki PIT, która ma przekonywać podatnika do szybkiego i bezstresowego rozliczenia się z fiskusem za pośrednictwem Internetu. I od kilku lat liczba rocznych zeznań podatkowych PIT składanych drogą elektroniczną sukcesywnie rośnie.

Tegoroczna kampania Szybki PIT 2016 rozpoczęła się 18 lutego i zakończyła w ostatni dzień składania deklaracji PIT, tj. 2 maja 2016 r. jak podkreśla minister finansów Paweł Szałamacha: Akcja Szybki PIT co roku cieszy się bardzo dobrym odbiorem. W ramach kampanii przygotowaliśmy dla podatników wiele ułatwień, aby pomóc im w wypełnieniu obowiązków podatkowych. Podczas dni otwartych urzędy skarbowe odwiedziło ponad 50 tys. osób, a punkty rozliczeniowe w galeriach handlowych – 15 tys. osób, które wysłały ponad 10 tys. e-PIT-ów. Nasi eksperci z zakresu podatków dochodowych podczas kwietniowych dyżurów telefonicznych w Ministerstwie Finansów odpowiedzieli ponad 500 osobom. Dodatkowo, wzorem poprzedniego roku, uruchomiliśmy, specjalną aplikację  na stronie internetowej akcji, gdzie podatnicy zadali ponad 5,6 tys. pytań – dodaje minister.

Źródło: mf.gov.pl

 


Dodaj firmę do naszego katalogu >>> Katalog firm Warszawa