Warszawa jest obecnie drugim największym ośrodkiem usług biznesowych w naszej części Europy – tak wynika z raportu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Zdaniem autorów raportu warszawski rynek usług biznesowych charakteryzuje się dużą dojrzałością oraz cechuje się trwałym rozwojem.

Według wspomnianego raportu ABSL „Usługi biznesowe w Warszawie” w polskiej stolicy działa 215 centrów usług dla biznesu (w tym 82 centra IT, 80 centrów usług wspólnych SSC, 40 centrów outsourcingu usług biznesowych BPO iz 13 centrów badawczo-rozwojowych R&D). Warszawskie centra usług biznesowych należą do 206 inwestorów z 27 państw świata, a pracuje w nich łącznie 55 tysięcy osób. Zasoby biurowe w Warszawie wynoszą obecnie prawie 5 i pół miliona metrów kwadratowych, a wkrótce zwiększy się do ponad 6 milionów metrów kwadratowych.

 

https://absl.pl/pl/publikacje/

Według raportu 52 procent warszawskich centrów usług dla biznesu działa w skali globalnej na rzecz klientów z różnych części świata. 85 procent z nich obsługuje klientów z Europy Zachodniej (najwięcej z Niemiec, Wielkiej Brytanii), 80 procent z Polski, a 64 procent z USA.

 

 

// Opracowano na podstawie: http://ccnews.pl/2018/10/18/warszawa-liderem-regionu/