Prowadzisz firmę w Warszawie? Szykujesz się do remontu biura lub innych pomieszczeń firmowych? Zobacz jak uchronić się przed nadmiernymi kosztami!

Remont w firmie – zwłaszcza w Warszawie, gdzie usługi remontowe są wyższe niż w innych regionach Polski – wiąże się zazwyczaj ze sporymi kosztami. Zwłaszcza niewielkie firmy, które bardzo często z trudem wiążą koniec końcem, miewają problemy ze sfinansowaniem robót remontowych i zazwyczaj szukają oszczędności wszędzie, gdzie to jest tylko możliwe.

Remont w firmie. Zabezpiecz się przed dodatkowymi kosztami

Dobrze spisana umowa z firmą remontową powinna być punktem wyjścia do każdej tego typu inwestycji. Umowa zabezpiecza naszą firmę przed ewentualnymi kosztami dodatkowymi, na przykład w przypadku gdyby remont się przedłużał z winy wykonawcy lub w przypadku jego błędów w trakcie prac remontowych. W umowie należy – między innymi – szczegółowo wymienić efekty remontu, zawrzeć zapisy dotyczące terminu realizacji prac, gwarancji, rękojmi oraz kary umowne za niedotrzymanie warunków umowy. Pamiętajmy, że poślizg w wykonaniu remontu pomieszczeń firmowych zazwyczaj oznacza spore straty finansowe dla firmy spowodowane mniejszymi przychodami. Zabezpieczmy się przed tym dobrze spisaną umową.

Remont w firmie. Gdzie warto szukać oszczędności, a gdzie nie koniecznie

Jeśli sami zajmujemy się zakupem materiałów budowlanych – starajmy się zaoszczędzić na materiałach. Unikajmy jednak kupowania tanich i gorszych jakościowo materiałów, bo to jest oszczędność wyłącznie pozorna. Natomiast szukajmy materiałów dobrej jakości w najniższych cenach na rynku. Kupując materiały przed wizytą w sklepie możemy przesłać do wybranych sklepów listę materiałów, aby otrzymać dokładny wykaz cen, kupując przez internet można skorzystać z którejś z internetowych porównywarki cen. Na materiałach można naprawdę sporo zaoszczędzić – wówczas remont w firmie może być nawet kilka procent tańszy.

Pewne oszczędności można uzyskać na kosztach wykonania. W Warszawie na rynku usług remontowych znajdziemy wiele profesjonalnych i stosunkowo tanich firm remontowych (często są to firmy z miejscowości w okolicach Warszawy). Przed podpisaniem umowy z każdą firmą remontową postarajmy się jednak poznać doświadczenie ekipy remontowej, która będzie wykonywała nasz remont, na przykład poprośmy o dokumentację z wcześniejszych realizacji. Pamiętajmy, że tania firma może być firmą profesjonalną, a droga może być kiepska.

 


Dodaj firmę do naszego katalogu >>> Katalog firm Warszawa