393 milionów złotych kosztować będzie remont Sali Kongresowej w Warszawie i potrwa 3 lata.

Remont wykonywać będzie konsorcjum Adamietz Warszawa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (lider) i Adamietz Sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich. Koszt to prawie 400 milionów złotych, a zakończenie prac planowane jest na ostatni kwartał 2026 roku.

Nowa Sala Kongresowa  będzie posiadała niemal 2600 wygodnych foteli dla publiczności. Zwiększona zostanie odległość między rzędami i poszerzone zostaną przejścia. W obiekcie mieścić się będzie 168 toalet, podwojona zostanie liczba garderób.

Sala Kongresowa w Warszawie to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc kulturalnych w Polsce. Zlokalizowana jest w Pałacu Kultury i Nauki, symbolu stolicy. Sala Kongresowa została otwarta w 1955 roku i od tego czasu gościła wiele ważnych wydarzeń artystycznych, koncertów, przedstawień teatralnych oraz spotkań politycznych. W ciągu lat Sala Kongresowa gościła znakomitych artystów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Jej scena była świadkiem wystąpień takich gwiazd, jak Frank Sinatra, Elton John, David Bowie czy grupa Rolling Stones. To miejsce, które stanowi istotną część kulturalnego dziedzictwa Warszawy, przyciągając miłośników sztuki i muzyki z całego kraju.

Więcej: https://um.warszawa.pl/-/sala-kongresowa-podpisanie-umowy-na-modernizacje