Nie masz pomysłu na wakacje 2017? Polecamy czarter jachtów na Mazurach!

Czarter jachtów, a głównie czarter jachtów na Mazurach staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Warszawiacy, z roku na rok, coraz częściej wybierają właśnie Mazury i czarter jachtów jako cel swoich wakacyjnych wojaży.

Dlaczego czarter jachtów?

W ostatnich latach czarter jachtów przeżywa prawdziwy boom głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, wakacje na jachcie, dzięki szerokiej ofercie czarteru, stały się dostępne niemal dla każdego Polaka. Duża konkurencja w branży, wiele ofert typu first minute lub last minute, spowodowały, że cena wakacji na jachcie jest niezwykle konkurencyjna, na przykład w zestawieniu z wakacjami w średniej klasie hotelu. Jeśli dodamy do tego również to, że obecne jachty są nowoczesne, mają wygodne, a niekiedy nawet ekskluzywne wyposażenie, wakacje na wodzie stają się perspektywą jeszcze bardziej interesującą.

Zobacz przykładowy cennik czarter jachtów na Mazurach [TUTAJ]

Po drugie, od jakiegoś czasu w Polsce obowiązuje brak obowiązku posiadania uprawnień (tzw. patentu żeglarskiego) dla jachtów o długości kadłuba do 7,5 m. Efektem tego jest otwarcie żeglarstwa rekreacyjnego na nowe osoby, które mają umiejętności żeglarskie, ale nie posiadają odpowiednich uprawnień.

Ponadto wiele firm czarterowych umożliwia wyczarterowanie jachtu wraz z usługami doświadczonego sternika. Dzięki temu, wakacje na wodzie możliwe są niemal dla każdego, także dla osób, które są kompletnymi żeglarskimi laikami.

Dlaczego czarter na Mazurach

Mazury są niewątpliwie rajem dla żeglarzy, zwłaszcza zachodnia część Mazur, gdzie znajduje się Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Jeziora na szlaku połączone są ze sobą zespołem kanałów, co umożliwia bezpieczny rejs z północnej części Mazur (okolice Węgorzewa) aż po południową część regionu (Pisz, Ruciane Nida), zawijając pod drodze do portów w takich miastach jak Giżycko, Mikołajki, czy Ryn).

Wakacje na wodzie dla każdego

Wakacje spędzone na jachcie to doskonały pomysł na wakacje dla wszystkich, zarówno dla tych, którzy w życiu poszukują odrobiny adrenaliny, jak również dla tych wszystkich, którzy szukają spokoju, harmonii i kontaktu z przyrodą. Niewątpliwie w czasie rejsu po mazurskich jeziorach spotka nas i jedno i drugie.

 


Dodaj firmę do naszego katalogu >>> Katalog firm Warszawa